Aktualności

wróć
Jubileuszowa rywalizacja o Drzwi Gnieźnieńskie

11 VI 2018, 12:09:00

W dniach 30.05 – 03.06 odbył się X Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie w warcabach stupolowych.

Po raz dziesiąty głównym organizatorem był UKS Lokator Gniezno, działający przy Gnieźnieńskiej SM. W gościnnych progach Colegium Europejskiego 67 warcabistów z 20 klubów na dystansie siedmiu rund w czasie 1,5h na zawodnika walczyło o relikwie Drzwi Gnieźnieńskich. Po bardzo spokojnej pozycyjnej grze zwyciężył zawodnik z Ukrainy:

1. Igor Bobkow Ukraina 12

2. Krzysztof Kortas Zefir Janikowo 11

3. Mateusz Piątek Unia Horyniec 10

4. Damian Jakubik Lokator Gniezno 10

5. Bartosz Gronowski Lokator Gniezno 10

6. Mariusz Ślęzak Czarna Damka Lututów 10

Gościnni gnieźnieńscy warcabiści zajęli miejsca tuż za podium , ale po zaciętych partiach do ostatniej rundy. W tak dużym turnieju dobrze zaprezentowała się młodzież zwłaszcza zawodnicy , którzy zdobyli wyższe kategorie: Oliwier Formański III i Kacper Kanke IV. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali wycieczki , a na przypadający w czasie rozgrywek Dzień Dziecka słodkie niespodzianki.