Aktualności

wróć
Wiosenne potyczki warcabistów UKS LOKATOR Gniezno

24 V 2017, 10:07:00

W dniach 04 – 09 kwietnia w Karpaczu rozegrano XXXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych. Wśród 150 uczestników znalazło się troje zawodników Lokatora Gniezno, klubu działającego przy Gnieźnieńskiej SM. W kategorii juniorek w swoim ostatnim 10 starcie Aleksandra Szturomska wywalczyła trzy brązowe medale. Jej dwaj młodzi koledzy w kategorii do lat 13 zajęli 10 m Janek Radziszewski , a 20 Oliwier Formański

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych - LUBUSKIE 2017 w warcabach odbyły się w Drzonkowie. W turnieju finałowym wystartowało 56 zawodników, którzy bardzo zaciekle rywalizowali w dniach 24 – 28.kwietnia. Nasz jedyny finalista Janek Radziszewski w kategorii do lat 13 okazał się 10 zawodnikiem w kraju.

W dniach 11 14 maj w Janikowie spotkali się zawodnicy seniorzy starsi ( 50+) gdzie rozegrali swoje XXIV Mistrzostwa Polski. W kategorii kobiet po raz kolejny medal tym razem srebrny zdobyła Justyna Borkowska. W kategorii mężczyzn nie obronił brązowego medalu z roku ubiegłego Zenon Wesołowski zdobywając 4 miejsce.(Ł) Gnieźnieńska SM